Spis treści

  1. Najlepsze książki o marketingu – tytuły ogólnotematyczne
  2. Skuteczny marketing – książki o generowaniu sprzedaży
  3. Książki o marketingu w nowoczesnym wydaniu, czyli AI i SM

Świat marketingu jest dynamiczny i pełen wyzwań. Wymaga nieustannego zdobywania nowej wiedzy oraz doskonalenia swoich umiejętności. W celu zwiększenia swoich kompetencji warto więc sięgać po wartościową literaturę branżową. To jeden z najlepszych sposobów, by odnieść sukces. Jakie publikacje warto jednak przeczytać? Postanowiłam, że w tym artykule pokażę Ci najlepsze książki o marketingu – moim zdaniem oczywiście. Będzie to aż 8 tytułów, które myślę, że pochłoniesz z przyjemnością, a przy okazji wyciągniesz z nich wiele wartościowych informacji. Zapraszam na zestawienie!

Najlepsze książki o marketingu – tytuły ogólnotematyczne

Zdecydowałam, że zestawienie podzielę na trzy tematyczne części. Dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Na początek najlepsze książki o marketingu skupiające się na różnych obszarach i działaniach z nim związanych. 

„Magnetyczny Marketing” – Dan S. Kennedy

„Magnetyczny Marketing” autorstwa Dana Kennedy’ego to fascynująca książka, która rewolucjonizuje podejście do pozyskiwania klientów. Kennedy, znany z radykalnych rozwiązań, proponuje system, dzięki któremu to klienci będą szukać Twojej firmy, zamiast odwrotnie. W książce odkrywa przed czytelnikami tajniki skutecznego marketingu opartego na budowaniu siły przyciągania.

Kluczowym elementem tej strategii jest tzw. trójkąt magnetycznego marketingu, który autor szczegółowo omawia. Pokazuje, jak jego zastosowanie może znacząco wpłynąć na sukces w biznesie. Kennedy podkreśla, dlaczego tradycyjne metody marketingowe często zawodzą i jak można je zastąpić bardziej efektywnymi technikami przyciągania klientów. Praktyczne wskazówki zawarte w książce pomogą Ci nie tylko przyciągnąć nowych konsumentów, ale także sprawić, że ci będą z entuzjazmem polecać Twoją firmę innym.

Ta książka to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczny przewodnik po świecie nowoczesnego marketingu, który przyniesie realne korzyści Twojemu biznesowi.

Najlepsze książki o marketingu - Magnetyczny Marketing
Chcesz dowiedzieć się, czym jest trójkąt magnetycznego marketingu? Tę książkę musisz przeczytać! Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSM Power.

„To jest marketing!” – Seth Godin

Seth Godin, przez ostatnie lata stał się ikoną w świecie marketingu. Inspiruje miliony przedsiębiorców, marketingowców i liderów poprzez swój blog, kursy online, wykłady oraz bestsellerowe książki. Jego publikacja „To jest marketing!”, stanowi esencję jego mądrości i doświadczenia, zebraną w jednym kompaktowym ponadczasowym poradniku.

Godin prezentuje w książce podejście do marketingu skupiające się na empatii, budowaniu relacji i pracy emocjonalnej. Ma to być alternatywa dla tradycyjnych metod przyciągania uwagi za pomocą agresywnych kampanii reklamowych. Pokazuje też, jak wybitni marketingowcy używają marketingu do rozwiązywania problemów innych ludzi, zamiast wykorzystywać konsumentów do realizacji celów firmy.

„To jest marketing!” zmieni sposób, w jaki prezentujesz swoje produkty i usługi, pomagając nawiązać kontakt z odpowiednimi odbiorcami.

Książka „To jest marketing!” – Seth Godin
„To jest marketing” to książka, która zmieni Twoje podejście do prezentacji własnych produktów i usług. Chcesz przy okazji dowiedzieć się, czym jest trójkąt magnetycznego marketingu? Tę książkę musisz przeczytać! Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSM Power.

„W market[r]ingu” – Gary Vaynerchuk

„W market[r]ingu” to ciekawa książka, która pomoże Ci odnaleźć się w świecie sprawdzonych strategii w mediach społecznościowych. Autor, Gary Vaynerchuk, znany z charyzmy i pewności siebie, używa odważnych metafor, porównując media społecznościowe do boksu, a przestrzeń, w której działają, do ringu. Zdradza w książce cenne wskazówki, które pomogą Ci skutecznie nawiązywać dialog z klientami i budować wartościowy przekaz.

Z publikacji dowiesz się m.in. jak efektywnie komunikować się z klientami za pośrednictwem mediów społecznościowych czy jak tworzyć wartościowy content, który przyciągnie uwagę odbiorców. Dzięki radom Vaynerchuka nauczysz się też tworzyć skuteczne strategie marketingowe, które zwiększą zaangażowanie Twojej publiczności i poprawią wyniki biznesowe.

Publikacja z pewnością otworzy Ci oczy na to, czym tak naprawdę jest marketing. Książki tego typu są dla mnie must have każdego specjalisty!

marketing - książki godne polecenia - W marketringu
„W market[r]ingu” to must have dla każdego marketera. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSM Power.

Skuteczny marketing – książki o generowaniu sprzedaży

Teraz nadszedł czas na jeszcze lepsze wyniki, a więc generowanie wyższych przychodów. Poniższe trzy książki o marketingu z pewnością Ci w tym pomogą i pokażą, jak działać, by… sprzedawać!

„Sprzedawaj więcej” – Marcin Osman, Kamila Kruk

„Sprzedawaj więcej” to właściwie nie książka, a zestaw praktycznych narzędzi, gotowych do natychmiastowego zastosowania – niezależnie od Twojego poziomu doświadczenia jako przedsiębiorca. Autorzy stworzyli tę książkę w taki sposób, abyś mógł czytać ją w dowolnej kolejności. Nie musisz robić tego do deski do deski. Wystarczy, że przeczytasz jeden rozdział i od razu możesz wdrożyć zawarte w nim strategie do swojego biznesu. 

Takie książki o marketingu pokazują, że im szybciej zaczniesz wdrażać daną strategię, tym szybciej osiągniesz swoje cele. Dodatkową motywacją jest puste pole pod każdym rozdziałem, gdzie możesz wpisać dokładną datę, kiedy zamierzasz zrealizować daną strategię. Świetne rozwiązanie, prawda?

„Sprzedawaj więcej” – Marcin Osman, Kamila Kruk
Chcesz sprzedawać więcej? Sprawdź 100 sprawdzonych strategii Marcina Osmana i Kamili Kruk. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSM Power.

„Psychologia sprzedaży” – Brian Tracy

Książka „Psychologia sprzedaży” to rozwinięcie najlepiej sprzedającego się programu treningowego w wersji audio, który stworzył Brian Tracy.

Autor, jako handlowiec, odkrył, że kluczem do sukcesu jest zrozumienie tego, czym ludzie kierują się podczas zakupów. W swojej książce przedstawia, jak poznać myślenie innych osób oraz prawdziwe aspekty będące motywacją do kupienia danej rzeczy. Zdradza też przy okazji najskuteczniejsze techniki sprzedaży i perswazji.

Tracy prezentuje prostą i bezpośrednią metodę osiągnięcia sukcesu. Wystarczy zastosować jego rady, aby zauważyć znaczący wzrost sprzedaży. To praktyczny przewodnik, który pomoże każdemu handlowcowi zrozumieć i wykorzystać psychologiczne aspekty sprzedaży, co jest kluczowe do osiągnięcia wybitnych wyników w tej dziedzinie.

książki o marketingu - Psychologia sprzedaży
Wykorzystaj psychologiczne aspekty sprzedaży w swoim biznesie, czytając „Psychologię sprzedaży”. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSM Power.

„Co chce wiedzieć klient” – Marcus Sheridan

Marcus Sheridan, autor książki „Co chce wiedzieć klient?”, skupia się w swojej publikacji na zrozumieniu potrzeb klientów. Podpowiada, jak tworzyć treści, które będą wpływać na decyzje zakupowe konsumentów. W tym celu proponuje zestaw pięciu rodzajów pytań, które najczęściej zadają klienci podczas zakupów. Przy okazji od razu pokazuje pięć rodzajów treści, które na te pytania odpowiadają.

Sheridan podpowiada też, jak wykorzystać nowe technologie do komunikacji z klientami w czasie rzeczywistym, tworzyć skuteczne treści online, produkować efektywne treści wideo oraz budować angażowania zespołu w tworzenie wartościowych materiałów.

To z pewnością publikacja, która pomoże Ci lepiej zrozumieć potrzeby klientów i efektywnie na nie reagować. To szczególnie ważne, gdy stawiasz na rozbudowany content marketing. Książki tego typu zawsze będą Twoim cennym źródłem wiedzy i inspiracji!

„Co chce wiedzieć klient” – Marcus Sheridan
Poznaj 5 rodzajów pytań klientów i 5 odpowiedzi na nie, by realizować swoje marketingowe cele. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSM Power.

Książki o marketingu w nowoczesnym wydaniu, czyli AI i SM

I na koniec coś, czego nie mogło zabraknąć. Mowa o publikacjach dotyczących sztucznej inteligencji i mediów społecznościowych w biznesie. W najbliższych latach z pewnością obszary te będą się rozwijać, więc warto być na bieżąco!

„AI w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji” – Mirosław Skwarek

ChatGPT, czyli super mózg z dostępem do informacji z całego Internetu, to narzędzie, które może zrewolucjonizować marketing. Z jego pomocą można generować treści na najwyższym poziomie, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Aby jednak tak się stało, trzeba wiedzieć, jak to robić. Musisz także zdawać sobie sprawę z faktu, co tak naprawdę może dać Ci AI i jak wykorzystać ją we własnym biznesie. 

Mirosław Skwarek w swojej książce „AI w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji” pokazuje właśnie to, jak ChatGPT może wyręczyć Cię w wielu rzeczach. Wskazuje przy tym korzyści, swoje spostrzeżenie i to, jak w pełni wykorzystać potencjał tego narzędzia. Jak dla mnie, zdecydowanie warto przeczytać tę publikację – tym bardziej że odnosi się do pewnego rodzaju nowości w świecie biznesu i marketingu.

książki - marketing z wykorzystaniem AI - „AI w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji”
Co może dać Ci ChatGPT i jak wykorzystać go w biznesie? Przekonaj się o tym, czytając tę publikację. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSM Power.

„Perswazja w Social Media, czyli jak sprzedawać tam, gdzie inni zdobywają tylko lajki” – Mirosław Skwarek

Chcesz w pełni wykorzystać potencjał mediów społecznościowych do zdobywania nowych klientów? Mirosław Skwarek w książce „Perswazja w Social Media, czyli jak sprzedawać tam, gdzie inni zdobywają tylko lajki” podpowiada, jak to zrobić. Pokazuje, że social media to nie tylko kanały do wrzucania postów. To miejsce, gdzie możesz wykorzystać sztukę perswazji, by sprzedawać więcej. 

Podpowiada, co zrobić, by dotrzeć do odbiorców i zamienić ich w klientów. Przekonuje przy tym, jak ważna jest zdolność do przekonywania. W Twojej biznesowej biblioteczce nie może zabraknąć tej książki. Marketing w mediach społecznościowych ma w końcu ogromne znaczenie. Trzeba tylko wiedzieć, jak do niego podejść. 

„Perswazja w Social Media, czyli jak sprzedawać tam, gdzie inni zdobywają tylko lajki” – Mirosław Skwarek
Sztuka perswazji w social media to podstawa. Opanuj ją do perfekcji z książką Mirosława Skwarka. Źródło zdjęcia: sklep internetowy OSM Power.

To już wszystko na dziś. Wyżej przedstawione tytuły to, według mnie, najlepsze książki o marketingu. Przeczytaj te, które interesują Cię najbardziej, a z pewnością nie pożałujesz!